Let větroněm je příležitost jak si vychutnat naprosto úžasný zážitek tichého letu oblohou, kdy vás doprovází pouze svist křídel. Vstoupíte do říše ptáků, dravců, kteří jsou v plachtění opravdovými mistry. Dopřejte sobě anebo svým blízkým možnost vychutnat skvělou podívanou na výjimečné krásy Jičína a jeho okolí. Prohlédněte si z ptačího pohledu místa, která stojí za to navštívit nejen po zemi. Budete překvapeni novými pohledy a nepoznanými místy. Užijte si příjemné odpoledne, udělejte radost kamarádům, překvapte a potěšte známé!

Do dvoumístného větroně usednete společně se zkušeným pilotem. Start probíhá pomocí aerovleku, kdy vlečný letoun vytáhne větroň během několika minut do stanovené výšky. Zde se větroň odpoutá a dále pokračuje ladným klouzavým letem po předem stanovenou dobu zpět na letiště. Zájemci, kteří chtějí strávit více času pod oblaky, se mohou v případě příznivého počasí domluvit s pilotem na prodloužení doby letu.

Cena za let v celkové délce 20 minut je 1.400 Kč, kdy shlédnete město Jičín, Prachovské skály a okolí. Start probíhá pomocí aerovleku, výška vypnutí je kolem 800 m nad zemí.

Za příznivých meteorologických podmínek je možné létat s větroněm i déle. Budete-li mít o delší let zájem, pak po předchozí dohodě s pilotem účtujeme navíc dle skutečné délky letu následující: větroň 15,- Kč/minutu, příp. vlečný letoun 90,- Kč/minutu


Kontakt pro objednání letu větroněm:

Létáme pouze o víkendu za pěkného počasí zpravidla od května do konce září. Let je potřeba předem objednat e-mail kyzivat.petr(a)seznam.cz nebo tel. 777 753 133

V případě zájmu můžeme vystavit dárkový poukaz i s Vaším věnováním. Nabízíme poukaz na celkovou dobu letu 20 minut (za 1.400 Kč), delší dobu letu nejsme schopni předem garantovat. V případě předem dohodnutého prodlouženého letu se pak doba letu navíc doplácí na místě.