Přidejte se k nám na Facebooku!

Přidejte se k nám na Twitteru!

Airport Information

Zážitkové lety Českým rájem

Let ve větroni

Let větroněm je příležitost jak si vychutnat naprosto úžasný zážitek tichého letu oblohou, kdy vás doprovází pouze svist křídel. Vstoupíte do říše ptáků, dravců, kteří jsou v plachtění opravdovými mistry. Dopřejte sobě anebo svým blízkým možnost vychutnat skvělou podívanou na výjimečné krásy Jičína a jeho okolí. Prohlédněte si z ptačího pohledu místa, která stojí za to navštívit nejen po zemi. Budete překvapeni novými pohledy a nepoznanými místy. Užijte si příjemné odpoledne, udělejte radost kamarádům, překvapte a potěšte známé!

Do dvoumístného větroně usednete společně se zkušeným pilotem. Start probíhá pomocí aerovleku, kdy vlečný letoun vytáhne větroň během několika minut do stanovené výšky. Zde se větroň odpoutá a dále pokračuje ladným klouzavým letem po předem stanovenou dobu zpět na letiště. Zájemci, kteří chtějí strávit více času pod oblaky, se mohou v případě příznivého počasí domluvit s pilotem na prodloužení doby letu.

Grob Twin Astir

 

Cena za let v celkové délce 20 minut je 1.400 Kč, kdy shlédnete město Jičín, Prachovské skály a okolí. Start probíhá pomocí aerovleku, výška vypnutí je kolem 800 m nad zemí.

Za příznivých meteorologických podmínek je možné létat s větroněm i déle. Budete-li mít o delší let zájem, pak po předchozí dohodě s pilotem účtujeme navíc dle skutečné délky letu následující: větroň 15,- Kč/minutu, příp. vlečný letoun 90,- Kč/minutu


Kontakt pro objednání letu větroněm:

Létáme pouze o víkendu za pěkného počasí zpravidla od května do konce září. Zastavte se u nás na letišti a let si domluvíte při troše štěstí ještě v daný den, případně se dohodneme na jiném termínu. Také nás můžete kontaktovat e-mailem na kyzivat.petr@seznam.cz

V případě zájmu můžeme vystavit dárkový poukaz i s Vaším věnováním. Nabízíme poukaz na celkovou dobu letu 20 minut (za 1.400 Kč), delší dobu letu nejsme schopni předem garantovat. V případě předem dohodnutého prodlouženého letu se pak doba letu navíc doplácí na místě.

GPS: 50°25'44.196"N, 15°19'26.634"E   Najděte si nás na Mapy.cz

 

Let v motorovém letadle

Chcete-li vidět i vzdálenější okolí Jičína, třeba naše hory, anebo chcete-li zážitek sdílet společně se svými blízkými, pak právě pro Vás je určen let motorovým letounem pro až 3 pasažéry + pilot. Tyto lety z jičínského letiště zajišťuje firma Tec-Air, kontakt pro objednání letu a další informace naleznete zde.