Přidejte se k nám na Facebooku!

Přidejte se k nám na Twitteru!

Airport Information

Na kole Českým rájem

Přileťte do Jičína, půjčte si kolo na letišti a vydejte se poznat malebná zákoutí nedalekého Českého ráje. Existuje mnoho důvodů, proč poznat okolí našeho letiště nejen ze vzduchu.

Doporučujeme zavítat do nedalekého Rumcajsova města Jičína s krásným historickým centrem, najdete zde zámek s rekonstruovaným parkem, pěší zónu s Valdickou bránou anebo nově otevřené koupaliště (centrum města je vzdálené asi 3 km od letiště). Dále jsou atraktivní okolní kopečky s nádherným výhledem do kraje - Veliš (asi 3 km) a Zebín (asi 5 km) anebo úchvatné pískovcové skalní město Prachovské skály (asi 8 km).

Pro fyzicky zdatnější piloty lze jen doporučit návštěvu vzdálenějších turistických atrakcí - například zříceninu hradu Kumburk s pěkným výhledem do kraje (asi 15 km), nejznámější dominantu celého Českého ráje zříceninu Trosky (asi 21 km), zámek Hrubá skála (asi 26 km) nebo zámek Valdštejn (asi 29 km).

Malebné okolí jičínského letiště

Zapůjčení kola je nutné si domluvit min. den předem na telefonu 603 431 237 (p. Zdeněk Matějka). Kolo bude v určený čas přistaveno na letišti a po skončení výletu opět odvezeno.

Službu zajišťuje firma Velomat, Husova 556, 50601 Jičín, pan Zdeněk Matějka.

Orientační ceny: zapůjčení kola 250 Kč / den, přilba 50 Kč / den, vratná kauce 2000 Kč / kolo. Konkrétní podmínky si domluvíte telefonicky přímo s půjčovnou.